Dlaczego zespół na żywo ?

Większość z Was, organizując imprezę, wesele czy studniówkę, zastanawia się pewnie a po co mi właściwie zespół na żywo ? Przecierz nikt nie zauważy że osoby, które stoją na scenie, rzeczywiście tylko… stoją … udając śpiew / grę na instrumencie…

1. Jakość dzwięku

Mimo tego, że mamy już XXI wiek a sample i playbacki brzmią dzięki technologii coraz lepiej, to żadna elektronika nie jest w stanie w sposób idealny odwzorować naturalnych brzmień perkusji grającej na żywo, g itary basowej czy elektrycznej. Wprawne ucho zauważy różnicę. Zadaj sobie pytanie dlaczego ludzie wolą słuchać utworów na koncertach niż na płycie w domu ?:)

2. Za co płacimy?

Zawierając umowę z zespołem muzycznym, oczekujesz pewnie, że praca zespołu polegać będzie przede wszystkim na graniu na Twoim np. weselu. Nic bardziej mylnego (jak mawia Pan Kotarski). Większość zespołów stosuje różnego rodzaju podkłady muzyczne od takich (wersja bardziej ambitna) zawierających jedynie elementy perkusyjne (i do których dogrywa się resztę na instrumentach) do takich w których występuje pełny akompaniament i do których jedynie się śpiewa (jak w karaoke). Większość pracy wykonuje w tym przypadku nie sam zespół a elektroniczny podkład. Czy skoro zespół wykonuje połowę pracy to pobiera za to połowę gaży – oczyście nie. Ceny tych zespołów są podobne do tych grających na żywo a faktycznie wykonana praca czy brzmienie – zdecydowanie inne.

3. Wyjątkowa impreza

Impreza weselna powinna być wyjątkowa, a wyjątkowości może jej nadać tylko zespół GRAJĄCY na żywo, a nie dźwięki odtwarzanego podkładu.

Jeśli zgadzasz się z co najmniej dwoma powyższymi argumentami i poszukujesz oprawy muzycznej – zapraszamy do kontaktu z jednym z kilku zespołów na Opolszczyźnie, który oferuje muzykę w 100% na żywo i wspaniałą zabawę do białego rana !